Prognoza orientacyjna

Za nami kolejna niedziela z piękną pogodą. Nigdzie nie padało, do tego po południu w całym woj. śląskim było słonecznie 🌤️ i dość ciepło do 18°C. Co nas czeka w ostatnim tygodniu października? Zapraszam na orientacyjną prognozę pogody do końca miesiąca 🙂

W PONIEDZIAŁEK [24-10-2022] – zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Miejscami możliwe będą przelotne opady deszczu 🌧️ głównie przed południem i wieczorem. Temp. max. po południu ok. 16/19°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże i całkowite. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ na przechodzącym froncie. Lokalnie utworzą się mgły. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

We WTOREK [25-10-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. W trakcie zaćmienia Słońca, którego maksymalna faza przypadnie o 12:22, jest szansa na przejaśnienia 🌥️ Temp. max. ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1020 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie zróżnicowane od małego po duże. Początkowo tylko lokalnie może przelotnie popadać. Miejscami utworzą się mgły. Temp. min. ok. 5/9°C. Wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu.

W ŚRODĘ [26-10-2022] – dostaniemy się pod wpływ wyżu, dlatego też chmur będzie ubywać i w ciągu dnia zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 16/18°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1022-1025 hPa.

Co nas czeka w kolejnych dniach października? Czytelnicy przysyłają mi zrzuty prognoz z Internetu. Jedne przewidują, że jeszcze w październiku zdarzy się upał, zaś inne straszą pod koniec miesiąca mrozem i śniegiem nawet do 30 cm.

Jak będzie naprawdę? Według moich analiz do końca miesiąca nie ma mowy ani o upale, ani o dniach gorących. Nie przewiduję również ataku zimy, który w październiku czasami się przecież zdarzał. Będziemy mieli po prostu normalną Złotą Polską Jesień z całkiem przyjemną temperaturą maksymalną przeważnie około 15/19°C 😀 Jest to oczywiście prognoza orientacyjna, którą będę aktualizował w kolejnych wpisach 😉

Na koniec zapraszam na szczegółowy opis bardzo ciekawego wydarzenia, które będzie miało miejsce już we wtorek 👇TUTAJ😃