Prognoza pogody na kolejne dni

Co nas czeka w kolejnych dniach? Czytelnicy pytają, czy to prawda, że w weekend czeka nas solidne uderzenie zimy, jak straszą od kilku dni różne portale. Odpowiedź znajdziecie w mojej najnowszej kilkudniowej prognozie pogody.

ŚRODA [18.10.2023] – w ciągu dnia przewiduję sporo Słońca, zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr będzie słaby z kierunków południowych, a ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

NOC ze środy na czwartek – przez większą część nocy zachmurzenie najwyżej małe, dopiero nad ranem pojawi się więcej chmur. Bez opadów. Temp. min. ok. 0/3°C, lokalnie możliwe będą słabe przymrozki. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1005 hPa.

CZWARTEK [19.10.2023] – zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Po południu i wieczorem miejscami pojawią się opady deszczu. Temp. max. ok. 9/12°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie będzie nadal spadać do ok. 1000 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie duże i całkowite. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 8/10°C. Wiatr słaby cały czas z południowego wschodu. Ciśnienie jeszcze spadnie do ok. 993 hPa.

PIĄTEK [20.10.2023] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Temp. max. wieczorem ok. 16/20°C. Najcieplej pod górami. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu i południa, a w górach silny, gdyż tam powieje halny Ciśnienie jeszcze minimalnie spadnie.

A co z tą zimą, którą tak straszą najgorsze portale pogodowe w Polsce? Czytelnicy pytają, czy to prawda, że w weekend nadciągnie syberyjska zima i ma spaść mnóstwo śniegu ❄️ nawet pół metra? Taką pogodę zapowiada od kilku dni większość portali. Przykłady zrzutów od Czytelników zamieszczam poniżej.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo

Jak zawsze jest to kompletna bzdura. Na Śląsku i w zdecydowanej większości Polski zamiast „bomby zimna” będzie duże ocieplenie, czyli „Bomba ciepła”, a w Internecie, jak widać, coraz częściej mamy do czynienia z „BOMBĄ GŁUPOTY” 😅