Trzydniowa prognoza pogody dla woj. śląskiego

W najbliższych dniach dojdzie do połączenia potężnego wyżu rosyjskiego OLIVER ze wschodu z rozbudowującym się wyżem PETER znad Europy Zachodniej. Co to dla nas oznacza? Zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową obejmującą m.in. cały najbliższy weekend.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Sytuacja baryczna przewidywana na sobotę 19 marca 2022

W PIĄTEK [18-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim bez opadów. Zachmurzenie początkowo duże, ale w ciągu dnia będzie od wschodu maleć 🌤️ Temp. maksymalna po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie jeszcze bardziej wzrośnie do ok. 1042 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. w sobotni poranek ok. -3/-9°C. Wiatr słaby z północnego wschodu oraz wschodu.Ciśnienie jeszcze wzrośnie o kilka hPa.

Prognoza pogody na WEEKEND

W SOBOTĘ [19-03-2022] od rana do wieczora praktycznie w całym woj. śląskim BEZCHMURNE NIEBO! 🌞 Nie ma mowy o żadnych opadach. Napływać będzie do nas suche kontynentalne powietrze ze wschodu. Po chłodnym poranku temperatura dzięki coraz silniej operującemu Słońcu wzrośnie po południu do ok. 7/9°C. Wiatr powieje umiarkowanie ze wschodu. Ciśnienie, mimo że będzie już bardzo wysokie, jeszcze nieco zwiększy swoją wartość do ok. 1043 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ w całym regionie bezchmurnie 🌛 i tym samym bez opadów. Temperatura minimalna w niedzielny poranek ok. -1/-5°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W NIEDZIELĘ [20-03-2022] od samego rana do wieczora w całym woj. śląskim bez opadów i SŁONECZNIE 🌞 wręcz BEZCHMURNE NIEBO! 😀 Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby wciąż ze wschodu. Ciśnienie osiągnie rzadko spotykaną wartość aż 1045 hPa. Przypominam, że w prognozach podaje się zawsze ciśnienie zredukowane do poziomu morza.

Czy w związku z wysokim ciśnieniem mamy się czego obawiać? Na to pytanie odpowiadam w tym osobnym wpisie:

Na koniec zapraszam chętnych na krótki komentarz, w którym bardziej szczegółowo opisuję aktualną sytuację 🙂

👉KOMENTARZ