Prognoza pogody na niedzielę

Pierwszy dzień weekendu przyniósł nam poprawę pogody, w końcu było więcej Słońca i dzięki temu nieco cieplej, bo około 14°C. W niedzielę pogoda będzie już bardziej zróżnicowana.

W nocy z soboty na niedzielę w większości regionu bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie, dopiero nad ranem od południa zacznie się chmurzyć. Bez opadów. Temp. min. ok. 1/5°C. Wiatr słaby ze wchodu.

W NIEDZIELĘ w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite i duże, choć po południu gdzieniegdzie może przejściowo maleć do umiarkowanego i małego. Miejscami wystąpią opady deszczu. Trudno precyzyjnie określić, o której godzinie w danej części woj. śląskiego wystąpi deszcz, gdyż strefy opadowe będą dość nieregularne. Po południu i wieczorem lokalnie może zagrzmieć.

Drugi dzień weekendu będzie również dość ciepły, gdyż temp. max. sięgnie ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu, wieczorem skręcający na południowy. Ciśnienie najpierw spadnie do ok. 1000 hPa, później zacznie lekko rosnąć.

Co przyniesie ostatni tydzień kwietnia i czy wstępnie wiadomo już coś na temat pogody w czasie Majówki? O tym w niedzielę wieczorem w zakładce „Prognoza kilkudniowa” 🙂