Prognoza pogody na niedzielę

Pierwszy dzień weekendu przyniósł nam m.in. obiecane przejaśnienia, po tym bardzo pochmurnym i mokrym tygodniu. Czego możemy się spodziewać w niedzielę? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zmienne od całkowitego po umiarkowane. Lokalnie wystąpią przelotne (chwilami intensywne) opady śniegu ❄️ pochodzące znad Bałtyku, co opisałem w osobnej ciekawostce tutaj

Coraz zimniej. Temperatura minimalna w niedzielny poranek wyniesie ok. -4/-7°C. Wiatr powieje umiarkowanie i słabo z północy. Wysokie ciśnienie będzie nadal wolno rosnąć.

W NIEDZIELĘ [05.02.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w województwie śląskim będzie zróżnicowane, przeważnie od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Miejscami może przelotnie poprószyć śnieg ❄️

To będzie dość chłodny dzień. Temp. max. po południu ok. -2/-4°C, a więc będziemy mieli do czynienia z całodobowym mrozem. Na szczęście wiatr już osłabnie, a będzie wiać nadal z północy. Ciśnienie bardzo wysokie ok. 1035-1039 hPa.

Jak długo potrwa to obecne ochłodzenie? O tym napiszę już w niedzielny wieczór w tej zakładce