Prognoza pogody na niedzielę

Sobota przyniosła nam pochmurną pogodę z opadami deszczu, ale za to wysoką temperaturę dochodzącą do ok. 9°C. Co nas czeka w drugim dniu weekendu? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z soboty na niedzielę w dalszym ciągu w całym województwie śląskim dominować będzie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️

Przez większość nocy utrzymywać się będzie wysoka jak na luty temperatura ok. 7/9°C, dopiero rano spadnie do ok. 4/6°C. Wiatr z kierunków zachodnich, początkowo dość silny, później stopniowo słabnący. Ciśnienie ok. 1012-1015 hPa.

W NIEDZIELĘ [19.02.2023] – ciąg dalszy kiepskiej pogody. Przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie całkowite. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem zaczną od północy postępować przejaśnienia. Nadal będzie padać deszcz 🌧️ lub deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach także śnieg. Największe opady wystąpią tym razem przed południem.

Temperatura maksymalna zostanie zanotowana nietypowo przed południem i wyniesie ok. 5/7°C. Po południu natomiast spadnie do ok. 2/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny z zachodu oraz północnego zachodu. Ciśnienie początkowo stabilne ok. 1012-1015 hPa zacznie po południu i wieczorem dość szybko rosnąć.

W niedzielę wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową, w której napiszę o pogodzie po weekendzie 😉