Prognoza pogody na niedzielę

Sobota przyniosła miejscami opady deszczu, ale jeszcze stosunkowo wysoką temperaturę sięgającą ok. 12°C. Czego możemy się spodziewać w niedzielę? Oto szczegółowa prognoza 24h.

W NOCY z soboty na niedzielę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie przeważnie całkowite i duże. Miejscami nadal będą występować opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 3/5°C, a w południowej połowie regionu 5/7°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany i powieje najpierw z zachodu, a po przejściu frontu skręci na północny. Ciśnienie zacznie rosnąć.

W NIEDZIELĘ [02.04.2023] – w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi lokalnymi przejaśnieniami. W większości regionu wystąpią opady deszczu, zwłaszcza przed południem. Lokalnie możliwy śnieg z deszczem, zwłaszcza w północnej części regionu. Po południu i wieczorem opady będą stopniowo zanikać.

Temperatura max. ok. 5/7°C, a więc czeka nas ochłodzenie w stosunku do soboty. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie będzie dość szybko rosnąć do ok. 1020 hPa.

Jaką pogodę przyniesie kolejny tydzień? O tym już w niedzielny wieczór. Serdecznie zapraszam 😉