Prognoza pogody na niedzielę

Pierwszy dzień weekend przyniósł nam przepiękną pogodę, mnóstwo Słońca i spore ocieplenie. A jaka będzie niedziela? Zapraszam na szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – w całym województwie śląskim bezchmurna 🌘 lub z najwyżej małym zachmurzeniem. Oczywiście bez opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 3/6°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne 1015-1013 hPa.

NIEDZIELA [23.04.2023] – drugi dzień weekendu również zapowiada się rewelacyjnie, gdyż od rana będzie słonecznie 🌞 Dopiero po południu i wieczorem zachmurzenie zacznie od zachodu wzrastać do umiarkowanego ⛅ ale nie spodziewam się opadów.

Dzięki dość silnej operacji słonecznej nastąpi dalsze ocieplenie! Po południu słupki rtęci w termometrach wskażą ok. 20/22°C! Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie wolno spadać do ok. 1010 hPa.

Jak już pisałem kilka dni temu, po weekendzie pogoda prawdopodobnie zacznie się psuć, pojawi się więcej chmur i tym samym opady, a temperatura spadnie.

Nie chcę na razie za bardzo straszyć, ale niewykluczone, że w połowie przyszłego tygodnia pojawią się nawet przymrozki, zwłaszcza przy gruncie.

Czy tak się stanie? Na to pytanie odpowiem w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej, która ukaże się w niedzielny wieczór. Już teraz zapraszam.