Prognoza pogody na niedzielę

Za nami pierwszy dzień długiego kwietniowo-majowego weekendu. Najładniej było w całym wschodnim pasie Polski aż po Warszawę, która dodatkowo była dziś biegunem ciepła.

W woj. śląskim po południu i wieczorem pojawiły się zapowiadane przelotne opady. Drugi dzień weekendu zapowiada się jednak znacznie lepiej i to w całym kraju. Zapraszam na szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami. W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu ☔

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 7/9°C. Wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni i będzie słaby oraz umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie z 1013 do 1018 hPa.

NIEDZIELA [30.04.2023] – drugi dzień MAJÓWKI zapowiada się bardzo ładnie. Zachmurzenie w województwie śląskim po pochmurnym ☁️ poranku zacznie się szybko zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌤️ Po południu i wieczorem niebo w wielu miejscach będzie wręcz bezchmurne. Już bez opadów, jedynie rano początkowo na południu i wschodzie regionu będzie jeszcze padać deszcz.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie po nocno-porannym wzroście ustabilizuje się na poziomie ok. 1022 hPa.

Prognoza na całą Majówkę jest tutaj