Prognoza pogody na niedzielę

Za nami pochmurna, ale nie tak deszczowa sobota, jak się jeszcze w piątek wydawało. Na szczęście Ci, którzy przeczytali moją najnowszą aktualizację prognozy wiedzieli, że w woj. śląskim po porannym deszczu wystąpi w ciągu dnia przerwa w opadach 🙂

Jak już wspominałem, prognozowanie pogody, a zwłaszcza opadów, w czasie przechodzenia niżu genueńskiego z południa Europy jest niezwykle trudne, dlatego w prognozach mogą zajść zmiany.

Na pocieszenie samego siebie dodam, że po mojej aktualizacji dostałem aż dwa razy ALERT RCB o ulewach i burzach, mimo że wiadomo już było, że takie zjawiska u nas w sobotę nie wystąpią 😉

A teraz już zapraszam na najnowszą prognozę 24h 🙂

NOC z soboty na niedzielę – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. Temp. rano ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie spadnie do 1000 hPa.

NIEDZIELA [06.08.2023] – w całym woj. śląskim zachmurzenie będzie duże i całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ które mogą mieć nawet charakter intensywny oraz ciągły 🌧️🌧️ Lokalnie może zagrzmieć. Z powodu bardzo wysokiej wilgotności wystąpią zamglenia.

Zrobi się chłodno. Po południu będzie nawet chłodniej niż w nocy, gdyż temperatura wyniesie zaledwie ok. 14/16°C. Dodam, że w tym samym czasie na północnym wschodzie Polski, m.in. w Suwałkach i Białymstoku, będzie panował ponad 30-stopniowy upał a więc będzie o prawie 20 stopni cieplej niż u nas!

Umiarkowany zachodni i północno-zachodni wiatr obniży jeszcze nieco temperaturę odczuwalną. Ciśnienie spadnie do ok. 995 hPa.

Czy jest szansa na powrót prawdziwego gorącego lata? Na to pytanie odpowiem w niedzielny wieczór w najnowszej prognozie kilkudniowej.