Prognoza pogody na niedzielę

Ostatni dzień września przyniósł nam zapowiadane ochłodzenie po przejściu frontu atmosferycznego. Jaki będzie pierwszy dzień października? Oto szczegóły.

NOC z soboty na niedzielę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie małe lub umiarkowane. Miejscami niebo będzie nawet bezchmurne i wtedy będziemy mogli podziwiać naszego naturalnego satelitę po pełni 🌖Nigdzie nie będzie padać, ale lokalnie pojawią się zamglenia i mgły.

Zrobi się chłodno. Temperatura minimalna w czasie rozpogodzeń wyniesie zaledwie ok. 6/9°C. Wiatr powieje słabo z północnego zachodu, a potem z zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie 1025 hPa.

NIEDZIELA [01.10.2023] – w drugim dniu weekendu dostaniemy się pod wpływ wyżu SONIA znad południowych Niemiec, w związku z tym parasole nie będą nam potrzebne. Zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️

Temperatura maksymalna po południu ok. 16/18°C, czyli umiarkowanie ciepło, jak na pierwszy dzień października. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie nadal stabilne 1025 hPa.

Wstępnie dodam, że w PONIEDZIAŁEK [02.10.2023] na ogół bez opadów i trochę cieplej. Szczegóły dotyczące pogody w kolejnym tygodniu podam w niedzielny wieczór. Już teraz zapraszam 😉