Prognoza pogody na niedzielę i…

Pierwszy dzień weekendu przyniósł nam całkiem niezłą pogodę, było sporo przejaśnień, a opady zdarzały się tylko bardzo lokalnie.

Jak będzie w niedzielę i poniedziałek? Oto szczegóły prognozy.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zmienne od całkowitego po umiarkowane. W pierwszej części nocy miejscami wystąpią opady deszczu ☔ w centralnej i zachodniej części regionu. Lokalnie może zagrzmieć. Nad ranem gdzieniegdzie utworzą się mgły i zamglenia.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 2/6°C. Najchłodniej w miejscach dłuższych rozpogodzeń. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie lekko wzrośnie o ok. 5 hPa.

NIEDZIELA [16.04.2023] – w drugim dniu weekendu również nie zabraknie Słońca, gdyż przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Tylko rano początkowo miejscami pochmurno ☁️ i mglisto. W ciągu dnia na ogół bez opadów, jedynie punktowo może pojawić się krótki wiosenny deszcz.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C, a więc będzie całkiem przyjemnie. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie po nocnym wzroście ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

A co nas czeka po weekendzie? Niestety pogorszenie pogody. W poniedziałek praktycznie w całym woj. śląskim będzie padać deszcz ☔ no i tym samym ochłodzi się o kilka stopni.

O szczegółach pogody w kolejnym tygodniu napiszę oczywiście w niedzielny wieczór w zakładce Prognoza kilkudniowa