PROGNOZA POGODY NA OSTATNIE DNI LUTEGO

PIĄTEK [26.02.2021]

Od rana słonecznie, jednak po południu zachmurzenie zacznie od północnego zachodu wzrastać na przechodzącym froncie chłodnym. Wieczorem pojawią się opady deszczu.

Temp. max. przed frontem zdąży jeszcze wzrosnąć do ok. 13/17°C. Wiatr najpierw południowo-zachodni, a po przejściu frontu północno-zachodni. Ciśnienie będzie się lekko wahać.

SOBOTA [27.02.2021]

W nocy z piątku na sobotę nadal okresami będzie padać deszcz. W Beskidach możliwy deszcz ze śniegiem. Temp. min. rano ok. 3/4°C. Wysoko w górach około 0/2°C.

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. W większości regionu bez opadów. Słaby deszcz (w Beskidach również śnieg) możliwy już tylko lokalnie. Temp. max. po południu ok. 5/6°C. Wysoko w górach ok. 0/2°C.

Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Dość wysokie ciśnienie wzrośnie jeszcze o 8 hPa.

NIEDZIELA [28.02.2021]

W nocy z soboty na niedzielę bez opadów. Temp. min. rano około 0/2°C. W niedzielę w ciągu dnia również bez opadów. Zachmurzenie zróżnicowane od dużego po nawet małe, tak więc w ciągu dnia miejscami pokaże się Słońce. Temp. max. ok. 6/7°C. Wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie dość wysokie i w miarę stabilne.

W niedzielę wieczorem zamieszczę prognozę orientacyjną na pierwszy tydzień marca. Już teraz zapraszam 😉