Prognoza pogody na piątek 24 grudnia 2021

Jeszcze w czwartek rano w woj. śląskim było miejscami -10°C, ale od zachodu zbliża się zapowiadane przeze mnie od dłuższego czasu krótkie, choć intensywne ocieplenie.

W NOCY z czwartku na piątek przewiduję w całym regionie zachmurzenie całkowite. Od zachodu nasunie się front z opadami najpierw śniegu, które będą stopniowo przechodzić w deszcz ze śniegiem, a do piątkowego poranka już w sam deszcz. Przejściowo możliwy również marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. w nocy będzie rosnąć od ok. -1°C wieczorem do ok. +1°C rano. Wiatr południowo-zachodni będzie narastać.

W PIĄTEK [WIGILIA] przez cały dzień pochmurno i wietrznie. Okresami padać będzie już głównie sam deszcz, a więc zrobi się plucha i wszystko popłynie. Temperatura wzrośnie do ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie po nocnym spadku, w ciągu dnia będzie stabilne ok. 1000 hPa, by kolejnej nocy zacząć ponownie rosnąć.

Dodam, że w nocy z czwartku na piątek w większości Polski sypnie śniegiem, a w piątek w ciągu dnia przejściowa odwilż obejmie mniej więcej południową połowę kraju. Przewidywany zasięg odwilży w piątkowe popołudnie przedstawia poniższa grafika.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Przewidywany zasięg odwilży w piątkowe popołudnie [24.12.2021]

Prognozę na całe Święta znajdziecie 👉TUTAJ 🙂