Prognoza pogody na Piątek 31.12.2021 i na NOC SYLWESTROWĄ 🎇🍾

W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK [30/31.12.2021] w całym woj. śląskim będzie pochmurno. W większości regionu wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 5/7°C wystąpi w pierwszej części nocy. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

W PIĄTEK [31.12.2021] W CIĄGU DNIA przewiduję zachmurzenie duże i całkowite. Deszcz będzie padać głównie rano. Napłynie do nas bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe morskie z południowego zachodu, którego obszarem źródłowym jest Atlantyk położony u wybrzeży Maroka i Sahary Zachodniej.

W związku z tym temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 10/12°C, a jako ciekawostkę dodam, że na zachodzie Polski temperatura będzie jeszcze wyższa i osiągnie aż 13/15°C! Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie przeciętne, będzie się delikatnie wahać między 1015 a 1018 hPa.

NOC SYLWESTROWA będzie pochmurna i niestety miejscami deszczowa, choć opady wystąpią przede wszystkim w drugiej części nocy. Nowy Rok powitamy z wysoką temperaturą. O północy przewiduję w woj. śląskim ok. 6/9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu i zachodu.

Prognoza na NOWOROCZNY WEEKEND jeszcze dziś wieczorem w zakładce Prognoza kilkudniowa 😉

PS. Bardzo dziękuję za udział w tej 👉 ZRZUTCE 🙇‍♂️