Prognoza pogody na piątek

W NOCY z czwartku na piątek przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ UWAGA: w drugiej części nocy wkroczy kolejny niż z rodowodem śródziemnomorskim przynosząc w całym regionie dość silne opady. Padać będzie głównie śnieg ❄️ ale w południowej części woj. śląskiego oprócz śniegu może przejściowo padać także deszcz lodowy (ziarna lodowe), jak i mżawka/deszcz, który może marznąć, powodując gołoledź! Temp. min. ok. -3/-5°C. Wiatr powieje słabo ze wschodu.

W PIĄTEK [16-12-2022] – w ciągu dnia w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ z opadami głównie śniegu ❄️ jedynie początkowo na południu województwa może to być również deszcz lodowy lub marznący deszcz. Temp. max. ok. 0/-2°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich i północnych. Ciśnienie po porannym spadku do ok. 1005 hPa zacznie ponownie rosnąć do ok. 1013 hPa. W GZM największe opady śniegu potrwają do ok. 13:00 (+/-1h)

UWAGA: więcej informacji na temat niebezpiecznej pogody w piątek z grafiką dla całego kraju znajdziecie w tym osobnym 👉OSTRZEŻENIU