Prognoza pogody na piątek

Czwartek przyniósł w większości (zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie) woj. śląskiego zapowiadane opady śniegu. W wielu miejscach ponownie zrobiło się biało. Co nas czeka w piątek? Zapraszam na szczegóły prognozy.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane, od całkowitego po umiarkowane. W pierwszej części nocy miejscami nadal będzie padać śnieg ❄️znowu głównie w południowo-wschodniej połowie regionu.

W drugiej części nocy opady będą zanikać. Temp. min. rano ok. -2/-5°C. Najchłodniej tradycyjnie w miejscach dłuższych rozpogodzeń. Wiatr słaby na ogół z kierunków północnych. Ciśnienie będzie wolno wzrastać.

W PIĄTEK [20-01-2023] – w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Rano miejscami możliwe mgły. Przez większość dnia bez opadów, dopiero wieczorem z południowego wschodu nasunie się strefa dość obfitych opadów śniegu ❄️ Więcej szczegółów w tym osobnym OSTRZEŻENIU METEOROLOGICZNYM

Temp. max. po południu ok. -1/1°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1015 hPa.

UWAGA: jeszcze dziś ukaże się bardzo ważna prognoza na weekend. Koniecznie przeczytajcie najnowszy wpis w zakładce Prognoza kilkudniowa