Prognoza pogody na piątek

Za nami kolejny chłodny dzień tegorocznej wiosny z temperaturą maksymalną zaledwie 2/5°C. Czwartek przyniósł po południu i wieczorem również zapowiadane niewielkie opady śniegu.

A co nas czeka w piątek? Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego, a nieco później na prognozę świąteczną!

W NOCY z czwartku na piątek – w całym województwie śląskim przewiduję zachmurzenie całkowite. W większości regionu wystąpią na ogół niewielkie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Poza obszarami górskimi krajobrazy zabielą się miejscami również na Wyżynie Śląskiej i Jurze.

Temperatura minimalna wyniesie ok. -1/1°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu i północy. Ciśnienie delikatnie spadnie do rana do ok. 1015 hPa.

PIĄTEK [07.04.2023] – w ciągu dnia w całym regionie będzie pochmurno. Miejscami wystąpią na ogół niewielkie opady śniegu ❄️ przechodzące w deszcz lub mżawkę 💦 To będzie kolejny zimny dzień tegorocznej wiosny.

Temperatura maksymalna po południu i wieczorem wyniesie zaledwie ok. 2/4°C. Wiatr będzie słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa, dopiero wieczorem delikatnie wzrośnie do ok. 1018 hPa.

Jako ciekawostkę dodam, że Górny Śląsk będzie należał do najchłodniejszych rejonów w kraju, zaś do najcieplejszych północno-wschodnia część Polski, m.in. Suwalszczyzna, gdzie temperatura wzrośnie do kilkunastu stopni powyżej zera.

Prognoza na kolejne dni, w tym święta jest już TUTAJ