Prognoza pogody na piątek

Za nami kolejny chłodny dzień z porannymi przymrozkami, zwłaszcza przy gruncie. Jakiej pogody możemy się spodziewać w piątek? Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od dużego po małe. Na ogół bez opadów, jedynie początkowo bardzo lokalnie może słabo pokropić deszcz.

To będzie kolejna zimna noc. W piątkowy poranek około wschodu Słońca przewiduję temperaturę przeważnie ok. 0/3°C, ale lokalnie znowu możliwe będą słabe przymrozki do ok. -1/-2°C zwłaszcza przy gruncie. Wiatr powieje słabo najpierw z północnego zachodu i zachodu, później skręci na południowo-wschodni. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

PIĄTEK [28.04.2023] – początkowo zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ z upływem dnia stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego ☁️ ale na ogół bez opadów.

Po kilku chłodnych dniach nastąpi w końcu ocieplenie. Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C, a więc będzie o 5 stopni cieplej w porównaniu do środy czy czwartku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do ok. 1015 hPa.

Przed nami tegoroczna długa 5-dniowa MAJÓWKA. Pierwszą wstępną prognozę będziecie mogli przeczytać jeszcze dzisiaj w tej 👉ZAKŁADCE 😉