Prognoza pogody na piątek

Po kilku chłodniejszych dniach w czwartek nieco się ociepliło i temperatura po południu wzrosła w woj. śląskim do przyjemnych wartości ok. 23/24°C.

W innych rejonach kraju, zwłaszcza w pasie centralnym, było oczywiście jeszcze cieplej, bo nawet 25/27°C, czyli gorąco.

Jakiej pogody możemy się spodziewać w ostatnim dniu czerwca w woj. śląskim? Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h.

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w całym regionie zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane, miejscami niebo będzie przejściowo bezchmurne 🌔 Bez opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 11/15°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie w miarę stabilne ok. 1014 hPa.

PIĄTEK [30.06.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami, gdyż od zachodu przybliży się kolejny front, dlatego na niebie pojawią się chmury głównie piętra wysokiego i średniego, które w ciągu dnia nie przyniosą jeszcze opadów.

Temperatura wzrośnie po południu do ok. 25/27°C, a więc zanotujemy tzw. dzień gorący. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1008 hPa.

A jaką pogodą przywita nas lipiec i jaki będzie pierwszy weekend tego statystycznie najcieplejszego miesiąca w roku? Na to pytanie odpowiem jeszcze dzisiaj w zakładce Prognoza kilkudniowa