Prognoza pogody na piątek

Po kilku deszczowych dniach i wręcz jesiennej środzie, czwartek przyniósł przerwę w opadach i umiarkowaną temperaturę maksymalną ok. 22°C. Jak będzie w piątek? Oto szczegółowa prognoza 24h.

NOC z czwartku na piątek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie wzrastające od zachodu ponownie do dużego i całkowitego. Na ogół jeszcze bez opadów.

Noc będzie znacznie cieplejsza od poprzedniej bardzo chłodnej. Temperatura min. rano wyniesie ok. 12/15°C. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1008 hPa.

PIĄTEK [28.07.2023] – przed południem zachmurzenie całkowite i w większości regionu wystąpią okresami opady deszczu. Po południu zachmurzenie zmienne między umiarkowanym a całkowitym z lokalnymi tylko opadami przelotnymi.

Temperatura max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1009 hPa.

Czy najbliższy weekend będzie kontynuacją długiej serii słonecznych i gorących weekendów? Na to pytanie odpowiem już niebawem w najnowszej prognozie kilkudniowej w tej zakładce 🙂