Prognoza pogody na piątek

Za nami trzydniowa fala upałów i gorący, ale już nie upalny czwartek. Dziś po południu wystąpiły w naszym regionie opady i miejscami silne burze, które przyznaję, były wyjątkowo nieprzewidywalne! Zapraszam teraz na szczegółową 24h prognozę pogody na piątek.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zmienne od całkowitego po małe. Miejscami wystąpią opady oraz burze ⛈️ w centralnej i północnej części regionu. Noc dość ciepła. Temperatura minimalna wyniesie od 15 do 19°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1018 hPa.

PIĄTEK [18.08.2023] – zachmurzenie w naszym regionie znowu będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Miejscami będą rozbudować się chmury cumulonimbus, przynosząc punktowy deszcz oraz burze ⛈️ w czasie których opady mogą być nawalne! Niestety w obecnej sytuacji barycznej bardzo trudno jest precyzyjnie przewidzieć, w którym dokładnie miejscu dojdzie do powstania wewnątrzmasowej komórki burzowej.

Będzie gorąco i duszno. Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 28/30°C. Wiatr słaby przeważnie ze wschodu i południa, jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa.

Prognoza na weekend znajduje się 👉tutaj