Prognoza pogody na piątek i weekend 21-23.01.2022

CZWARTEK przyniósł nam zapowiadane przelotne opady śniegu i lekkie ochłodzenie. Jedną z przechodzących śnieżyc możecie zobaczyć na nagraniu w 120-krotnym przyspieszeniu TUTAJ 🙂

W PIĄTEK [21.01.2022] DZIEŃ BABCI – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu ❄️ Temp. max. ok. -1/-3°C, a więc czeka nas całodobowy mróz. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 7 stopni. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa

W WEEKEND przez Polskę będzie przebiegać granica między zimą a przedwiośniem, ale Górny Śląsk pozostanie po stronie zimowej ⛄⛸️❄️🏂 🙂 Oto szczegóły prognozy na sobotę i niedzielę.

W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ [21/22.01.2022] – przewiduję w regionie zachmurzenie zróżnicowane, od całkowitego po małe. W większości woj. śląskiego wystąpią opady śniegu ❄️ miejscami dosypie co najmniej kilka centymetrów świeżego puchu! W sobotę rano będzie nas zatem czekać odśnieżanie. Więcej szczegółów w tym ostrzeżeniu. Temp. min. ok. -2/-6°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

W SOBOTĘ [22.01.2022] DZIEŃ DZIADKA – ponownie zmienne zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. max. ok. -1/-3°C. Wiatr wciąż umiarkowany z północnego zachodu, będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 6 stopni. Ciśnienie wyraźnie wzrośnie do ok. 1029 hPa.

W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ [22/23.01.2022] – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Przeważnie bez opadów, jedynie w górach może jeszcze gdzieniegdzie poprószyć. Temperatura minimalna ok. -5/-8°C. Wiatr już słabszy z północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [23.01.2022] W CIĄGU DNIA – zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu ❄️ Temp. max. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1032 hPa.

Krótko mówiąc przed nami w końcu prawdziwie ZIMOWY WEEKEND, jak na środek zimy przystało 🙂 Czy po weekendzie utrzyma się zimowa aura, czy może przyjdzie ocieplenie? Na to pytanie odpowiem w niedzielę w zakładce Prognoza kilkudniowa 🙂