Prognoza pogody na DŁUGI WEEKEND

Ostatnie dni przyniosły nam nie tylko Słońce, ale i opady deszczu, które w czwartek po południu przywędrowały dość nietypowo ze wschodu. Sprawdźmy, jakiej pogody możemy spodziewać się w czasie długiego sierpniowego weekendu. Zapraszam na szczegóły.

W PIĄTEK [12-08-2022] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temperatura max. po południu ok. 23/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne, od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy będzie przelotny deszcz. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby ze wschodu oraz północnego wschodu.

Najlepsze warunki do obserwacji Perseidów będą tej nocy na krańcach północnych Polski, gdzie niebo będzie prawie bezchmurne.

W SOBOTĘ [13-08-2022] – w woj. śląskim zachmurzenie będzie duże i całkowite. W większości regionu okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ lokalnie możliwe punktowe burze 🌩️ Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1020 do 1013 hPa. Znowu najlepsza pogoda będzie panować na północy kraju.

W NOCY z soboty na niedzielę w woj. śląskim dominować będzie zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami oraz całkowite ☁️ Okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy.

Najlepsze warunki do obserwacji „spadających gwiazd” będą na północy i zachodzie Polski.

W NIEDZIELĘ [14-08-2022] – w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Miejscami wystąpią opady 🌧️ Temp. max. ok. 23/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie ze wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1008 hPa.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od dużego po małe 🌖 tak więc będzie szansa na ujrzenie Perseidów również i w naszym regionie. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

W PONIEDZIAŁEK [15-08-2022] – zmienne zachmurzenie od małego 🌤️ po duże 🌥️ Po południu i wieczorem możliwe będą tylko lokalnie punktowe opady 🌧️ i burze 🌩️ Temp. max. ok. 27/29°C, a więc zrobi się gorąco i parno (duszno). Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1005 hPa.

Prognozę będę na bieżąco aktualizował, tym bardziej że sytuacja dla południa Polski jest dość trudna, jeśli chodzi o przewidywanie pogody, gdyż napływać będzie do nas wilgotniejsze powietrze znad okolic Morza Kaspijskiego i Czarnego.

Na koniec zapraszam na moją najnowszą CIEKAWOSTKĘ która dotyczy najbliższych nocy, a związana jest ze „spadającymi gwiazdami” 🙂