Prognoza pogody na poniedziałek 07-02-2022

Za nami pierwszy weekend lutego, który jak na zimowy miesiąc, był bardzo ciepły. Zarówno w sobotę jak i niedzielę temperatura w woj. śląskim wzrosła do 4/6°C. Co nas czeka po weekendzie?

W NOCY Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK [06/07-02-2022] przewiduję w woj. śląskim wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. W większości regionu na przechodzącym froncie chłodnym związanym z niżem ROXANA wystąpią opady głównie deszczu, a w górach śniegu. Temp. ok. 4/5°C. Wiatr z południowego zachodu dość silny.

W PONIEDZIAŁEK [07-02-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie całkowitego przechodzące w duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady śniegu lub deszczu. Temperatura będzie podobna do tej w nocy, a nawet ciut niższa, max. ok. 3/4°C, jednak z powodu dość silnego północno-zachodniego wiatru odczuwalna będzie jeszcze o ok. 6 stopni niższa. Więcej szczegółów na temat wiatru w tym ostrzeżeniu Ciśnienie po nocnym spadku do ok. 995 hPa w ciągu dnia będzie szybko wzrastać i w poniedziałek późnym wieczorem osiągnie 1020 hPa.

Kiedy pierwszy powiew wiosny? O tym przeczytasz w tej 👉prognozie

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne