Prognoza pogody na poniedziałek 19.12.2022

Za nami mroźna niedziela. Temperatura maksymalna na stacjach synoptycznych w woj. śląskim wyniosła dziś od -3 do -6°C. Na szczęście drugi dzień weekendu – zgodnie z prognozą – przyniósł również sporo przejaśnień i rozpogodzeń, po tym pochmurnym i śnieżnym tygodniu. Co nas czeka w poniedziałek? Zapraszam na szczegóły.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Bez opadów. W związku z tym, że w wielu miejscach na niebie całkowicie zabraknie kołderki z chmur, temperatura gwałtownie spadnie, gdyż zimne powietrze zgromadzone nad chmurami opadnie, zaś cieplejsze powędruje ku górze. Tym samym wytworzy się inwersja temperatury i najzimniej będzie przy samym gruncie. Temp. min. ok. -10/-15°C, lokalnie -16/-21°C. To będzie w wielu miejscach najmroźniejsza noc tegorocznego grudnia, o czym szczegółowo pisałem w tym ostrzeżeniu. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W PONIEDZIAŁEK [10-12-2022] – przez cały dzień bez opadów. Zachmurzenie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże 🌥️ Po bardzo mroźnej nocy i poranku, temperatura w ciągu dnia będzie cały czas wzrastać i wieczorem w zachodniej części regionu osiągnie ok. -2/0°C. W centralnej i wschodniej części województwa śląskiego wieczorem temperatura początkowo będzie ponownie spadać. Wiatr słaby i umiarkowany z południa. Ciśnienie będzie spadać z 1039 do 1028 hPa.

Jakie będę kolejne dni nowego tygodnia? Czy w czasie świąt za oknami będzie biało? O tym w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej, która ukaże się jeszcze w niedzielny wieczór.