Prognoza pogody na poniedziałek 24 stycznia 2022

Za nami zimowy weekend, jak na koniec stycznia przystało. Zgodnie z moimi wcześniejszymi prognozami Polska była jednak w weekend podzielona na część cieplejszą (odwilżową) oraz chłodniejszą (mroźną). Woj. śląskie było i jest po stronie zimowej. Podział ten doskonale widać na poniższej grafice.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Temperatura maksymalna w niedzielę 23.01.2022 [weatheronline.pl]

W NOCY Z NIEDZIELI NA PONIEDZIAŁEK [23/24.01.2022] w woj. śląskim zachmurzenie będzie zmienne, od całkowitego po małe. Na ogół bez opadów. Lokalnie możliwe zamglenia i mgły. Temperatura minimalna rano będzie mocno uzależniona od zachmurzenia. Tam, gdzie zabraknie kołderki z chmur, temperatura może spaść poniżej -10°C. Spadkom temperatury będzie sprzyjać nie tylko zmniejszone zachmurzenie, ale i niemal zupełny brak wiatru, co spowoduje, że dojdzie do inwersji temperatury: zimne (ciężkie) powietrze osiądzie przy ziemi, a cieplejsze ucieknie do góry.

W PONIEDZIAŁEK [24.01.2022] W CIĄGU DNIA bez opadów. W większości regionu pokaże się Słońce, gdyż zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane, dopiero po południu i wieczorem od zachodu wzrastające do całkowitego. Temp. max. ok. -2/-5°C. Wiatr słaby z południowego wschodu i południa. Ciśnienie wysokie i dość stabilne 1035-1033 hPa.

O pogodzie w kolejnych dniach dowiecie się jeszcze dzisiaj z zakładki Prognoza kilkudniowa