Prognoza pogody na poniedziałek

Od kilku dni Polska jest podzielona pod względem pogody, gdyż nad naszym krajem stacjonuje front atmosferyczny, który w dodatku faluje utrudniając bardzo precyzyjne prognozowanie pogody. Wspomniany front niestety znajduje się okresami również nad woj. śląskim. Co z tego będzie wynikało w najbliższym czasie?

W NOCY z niedzieli na poniedziałek przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ W pierwszej części nocy najsilniejsze w centralnej części regionu, czyli w GZM. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu.

W PONIEDZIAŁEK [22-08-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie przeważnie duże i całkowite ☁️ Miejscami znowu pojawią się opady, a do tego po południu i wieczorem lokalnie pojawią się burze ⛈️ które punktowo mogą przynieść nawalny deszcz oraz grad. Niestety określenie dokładnej lokalizacji tych zjawisk jest niemożliwe. Temp. max. w zależności od natężenia opadów od 18 do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, z północnego zachodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1010-1011 hPa.

Co przyniosą kolejne dni? O tym jeszcze dzisiaj w zakładce Prognoza kilkudniowa