Prognoza pogody na poniedziałek

Za nami całkiem niezły weekend, jak na środek zimy. W zdecydowanej większości regionu nie padało, wiatr był co najwyżej słaby, a w niedzielę lokalnie pojawiły się nawet przejaśnienia.

Po weekendzie czeka nas jednak zmiana pogody. Zapraszam na razie na szczegóły prognozy 24h na poniedziałek 30 stycznia 2023.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego po przejściowo umiarkowane. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg.

Temp. min. od ok. -2/3°C pod chmurami do ok. -4/6 w miejscach dłuższych rozpogodzeń. Wiatr słaby do umiarkowanego z południowego zachodu.

W PONIEDZIAŁEK [30.01.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże do całkowitego. W ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód będzie się przemieszczał front atmosferyczny, który przyniesie opady śniegu, tak więc w wielu miejscach ponownie zrobi się biało. Później opady śniegu będą przechodzić miejscami również w deszcz ze śniegiem.

Temp. max. po południu i wieczorem ok. 0/2°C. Wiatr niestety umiarkowany i dość silny z południowego zachodu będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie najpierw gwałtownie spadnie z 1020 do 1007 hPa, a potem zacznie ponownie rosnąć.

Jaki będzie przełom stycznia i lutego? O tym przeczytacie tutaj