Prognoza pogody na poniedziałek

Kończący się weekend był bardzo ciepły, jak na luty. Temperatura dochodziła do 7/10°C, tym samym nie miała praktycznie nic wspólnego z trwającą wciąż kalendarzową zimą.

Okresami padał deszcz, ale pamiętajmy, że ciepła zima to również zima deszczowa. Czego możemy spodziewać się w poniedziałek? Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zróżnicowane i zmienne od małego po całkowite. Na ogół bez opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. -2/1°C. Wiatr powieje umiarkowanie i słabo z kierunków zachodnich. Ciśnienie najpierw będzie rosnąć do ok. 1024 hPa, po czym zacznie spadać.

W PONIEDZIAŁEK [20.02.2023] – przewiduję zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami oraz całkowite. Tym razem opady deszczu będą tylko przelotne i wystąpią jedynie lokalnie. Generalnie przez większość dnia na przeważającym obszarze bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 8/10°C, tak więc przed nami kolejny ciepły dzień, jak na drugą połowę lutego. Wiatr z południowego zachodu oraz zachodu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h. Ciśnienie spadnie do ok. 1013 hPa, a więc dokładnie do średniej wartości ciśnienia dla Ziemi.

Jaką pogodę przyniosą kolejne dni nowego tygodnia? O tym przeczytacie tutaj