W poniedziałek rano odśnieżanie

Za nami dość chłodna niedziela z zapowiadanymi przelotnymi opadami śniegu. A co nas czeka w poniedziałek? Zapraszam na razie na prognozę 24h.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek w całym województwie śląskim będzie zachmurzenie całkowite oraz duże. W większości regionu wystąpią opady śniegu ❄️ tak więc rano niektórzy będą musieli usunąć cienką kilkucentymetrową warstwę śniegu z samochodu 😉

Temperatura minimalna w nocy spadnie poniżej zera do ok. -1/-3°C, dlatego też padający śnieg będzie gromadził się na gruncie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie delikatnie spadać.

W PONIEDZIAŁEK [06.03.2023] – w ciągu dnia przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Tym razem przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem możliwe będą tylko lokalnie.

Temperatura maksymalna po południu ok. 3/6°C, tak więc to co w nocy spadnie w ciągu dnia będzie pod wpływem coraz silniejszej operacji słonecznej topnieć. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1005 hPa.

Zapraszam także na najnowszą prognozę kilkudniową, którą przeczytacie tutaj