Prognoza pogody na poniedziałek

Za nami dość chłodna i pochmurna niedziela z temperaturą maksymalną zanotowaną nietypowo rano i wynoszącą ok. 4/7°C.

Czego możemy się spodziewać ze strony aury w poniedziałek? Oto szczegółowa prognoza 24h.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ Dopiero nad ranem od północy regionu chmur zacznie ubywać 🌔Lokalnie możliwe będą opady deszczu przechodzące w śnieg. Na wschodzie regionu i w górach zrobi się lokalnie biało.

Czeka nas ochłodzenie. Temperatura minimalna rano wyniesie od ok. 0/-1°C w miejscach pochmurnych do ok. -2/-3°C tam, gdzie się rozpogodzi. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie będzie rosnąć.

W PONIEDZIAŁEK [03.04.2023] – w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może poprószyć śnieg, głównie na południu regionu, czyli w górach.

Niestety napływać będzie do nas zimne powietrze z Arktyki, dlatego temperatura maksymalna mierzona w cieniu wyniesie po południu jedynie ok. 3/5°C. Oczywiście w promieniach coraz silniejszego kwietniowego Słońca tzw. temperatura odczuwalna będzie dużo wyższa.

Wiatr z północy słaby i niestety umiarkowany, a to oznacza z kolei, że jego podmuchy będą potęgować odczucie chłodu, zwłaszcza w cieniu. Ciśnienie będzie lekko podwyższone i ustabilizuje się na poziomie ok. 1025 hPa.

Czego możemy się spodziewać w kolejnych dniach nowego tygodnia? Czy w Święta sypnie śniegiem? O tym przeczytacie tutaj