Prognoza pogody na poniedziałek

Za nami całkiem sympatyczna niedziela. W niemal całym kraju było sporo Słońca 🌤️ dopiero pod wieczór na krańcach południowych woj. śląskiego pojawiły się zapowiadane opady.

Nasz region należał jednak tradycyjnie do najchłodniejszych w kraju z temperaturą maksymalną 17/19°C. Przyznam, że liczyłem na ciut więcej. A gdzie było najcieplej? Na północy i wschodzie Polski 21/25°C

Co nas czeka w poniedziałek? Zapraszam na razie na szczegółową prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z niedzieli na poniedziałek – przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ z postępującymi z południa na północ opadami deszczu ☔ które miejscami będą przez kilka godzin ciągłe.

Mimo opadów ta noc będzie ciepła z temperaturą minimalną ok. 9/11°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków wschodnich. Ciśnienie spadnie z 1015 do 1008 hPa.

PONIEDZIAŁEK [15.05.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ W całym regonie wystąpią opady deszczu ☔ miejscami intensywne. Lokalnie możliwe punktowe burze.

Temperatura maksymalna po południu ok. 14/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie w miarę stabilne 1008-1010 hPa.

Prognoza na kolejne dni ukaże się jeszcze dzisiaj w zakładce 👉Prognoza kilkudniowa