Prognoza pogody na poniedziałek

Za nami słoneczna i bardzo ciepła niedziela. W woj. śląskim w końcu się ociepliło i temperatura po południu wzrosła do 23/25°C, było zatem o jeden stopień cieplej, niż w mojej prognozie, ale myślę, że tę drobną różnicę mi wybaczycie 😀

Praktycznie nigdzie nie padało, jedynie w Beskidach pojawiły się zapowiadane punktowe opady. Co nas czeka w poniedziałek? Zapraszam na szczegóły.

NOC z niedzieli na poniedziałek – przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie najwyżej małe, a miejscami wręcz bezchmurne niebo 🌛 Oczywiście nigdzie nie będzie padać.

To będzie dość ciepła noc. Temperatura minimalna rano ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany cały czas ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1019 hPa.

PONIEDZIAŁEK [22.05.2023] – w ciągu dnia sporo Słońca 🌤️ Na niebie pojawią się jedynie cienkie chmury piętra wysokiego cirrostratus, które nie dają opadów.

Nadal ciepło, choć w porównaniu do niedzieli temperatura będzie minimalnie niższa. Po południu na termometrach zobaczymy maksymalnie ok. 21/23°C. Wiatr już najwyżej umiarkowany będzie wiał wciąż ze wschodu. Ciśnienie 1018-1015 hPa.

W kolejnych dniach czekają nas zmiany w pogodzie, ale o tym przeczytacie jeszcze dzisiaj w zakładce 👉Prognoza kilkudniowa