Prognoza pogody na poniedziałek

Za nami kolejny słoneczny 🌞 weekend. W niedzielę, mimo wciąż napływającego nad Polskę powietrza z Arktyki, temperatura dzięki potężnej operacji słonecznej wzrosła po południu do przyjemnej wartości około 22°C.

Po weekendzie zaczną się jednak stopniowe zmiany w pogodzie. Zacznijmy od szczegółowej prognozy 24h na poniedziałek.

NOC z niedzieli na poniedziałek – nadal w całym województwie śląskim dominować będzie bezchmurne 🌕 niebo lub najwyżej małe zachmurzenie. Oczywiście bez opadów.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 7/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1022 hPa.

PONIEDZIAŁEK [05.06.2023] – przed południem słonecznie 🌞 poza górami, gdzie od rana będzie się chmurzyć. Po południu i wieczorem zachmurzenie zacznie od południa stopniowo wzrastać do umiarkowanego ⛅ i dużego, a nawet całkowitego ☁️ ale opady deszczu pojawią się jedynie w południowej połowie regionu i tylko lokalnie.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 22/24°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków, przeważnie jednak ze wschodu. Ciśnienie wciąż dość stabilne w zakresie 1022-1020 hPa.

Jaką pogodę przyniosą kolejne dni nowego tygodnia? O tym przeczytacie jeszcze dzisiaj w zakładce 👉Prognoza kilkudniowa