Prognoza pogody na poniedziałek

W niedzielę w naszym kraju wystąpił zapowiadany potężny kontrast termiczny. Między pochmurną i deszczową częścią południowo-zachodnią a słoneczną i upalną północno-wschodnią różnica temperatury wyniosła prawie 20 stopni!

W Suwałkach, Białymstoku i Kętrzynie było aż 32/33°C, a na deszczowym Śląsku zaledwie 14°C.

Co nas czeka w poniedziałek? Zapraszam na najnowszą prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z niedzieli na poniedziałek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Miejscami wystąpią na ogół niewielkie opady deszczu.

Temperatura minimalna rano ok. 12/14°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1003 hPa.

PONIEDZIAŁEK [07.08.2023] – pogodą nadal będzie sterował deszczowy niż Zachariasz, którego centrum przemieści się nad południowy Bałtyk. W związku z tym w całym woj. śląskim zachmurzenie będzie duże i całkowite ☁️ W większości regionu nadal będą występować opady deszczu 🌧️ ale już nieco słabsze niż w niedzielę.

Wciąż chłodno, jak na lato, gdyż w dalszym ciągu napływać do nas będzie rześkie powietrze polano-morskie znad północnego Atlantyku. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie do 1010 hPa.

Prognoza na kolejne dni znajduje się TUTAJ