Prognoza pogody na sobotę

Za nami dość pochmurny piątek. Czy weekend przyniesie nam więcej Słońca? O tym w najnowszej prognozie 24h, na którą zapraszam.

W NOCY z piątku na sobotę – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zróżnicowane od umiarkowanego na południu regionu po duże i całkowite w centrum i na północy. Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg.

Temperatura minimalna wyniesie ok -1/-4°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do 1015 hPa.

W SOBOTĘ [04.03.2023] – w ciągu dnia pogodę będzie kształtować niż z ośrodkiem na pograniczu Estonii, Łotwy i Rosji. Związany z nim będzie niezbyt aktywny front atmosferyczny przemieszczający się z północy na południe.

W związku z tym przewiduję zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ w górach i całkowite. Tylko lokalnie możliwe będą bardzo słabe opady deszczu lub śniegu. Temp max. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z zachodu, będzie obniżał temp. odczuwalną o kilka stopni. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1015-1013 hPa.

Przypomnę, że dość smutna orientacyjna prognoza na pierwszą dekadę marca znajduje się tutaj