Prognoza pogody na sobotę ❄️

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami piątek przyniósł powiew wiosny, ale tylko na południu Polski, w tym na Górnym Śląsku, gdzie temperatura wzrosła przejściowo do 15/16°C. W Tarnowie było nawet 19°C. Jednocześnie na północy Polski sypał śnieg przy temperaturze około 0°C.

W sobotę granica między wiosną a zimą ponownie się przesunie tak więc z ciepłego wiosennego piątku przeskoczymy z powrotem do zimy!

Wszystko za sprawą kolejnego niżu, którego centrum przejdzie przez Polskę i przemieści się na północny wschód Europy ściągając również do woj. śląskiego zimne powietrze z Arktyki.

W NOCY z piątku na sobotę – zachmurzenie w regionie będzie umiarkowane do całkowitego. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temp. min. rano ok. 1/4°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 990 hPa.

W SOBOTĘ [11.03.2023] – przewiduję w województwie śląskim w ciągu dnia zachmurzenie całkowite ☁️ i dopiero pod wieczór zaczną się od zachodu pojawiać przejaśnienia 🌥️

W całym regionie wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące szybko w sam śnieg ❄️ ❄️❄️ miejscami dość intensywny, a ponieważ temperatura w ciągu dnia zamiast rosnąć będzie stopniowo spadać do około 0°C, krajobrazy zaczną się zabielać! Niewykluczone, że po południu i wieczorem będzie można miejscami ulepić nawet małego bałwana ⛄ 😉

Do tego powieje silny wiatr z zachodu i północnego zachodu, w porywach dochodzący do 60-70 km/h, powodujący zawieje śnieżne. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie z 990 do 1010 hPa.

Przypomnę, że prognoza na cały weekend jest 👉TUTAJ