Prognoza pogody na sobotę

W piątek przez Polskę przewędrował z północy na południe mało aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym zaczęła spływać kolejna dawka powietrza z Arktyki. A co nas czeka w sobotę? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie się zmniejszać aż do bezchmurnego nieba 🌕 Oczywiście nadal bez opadów. To będzie dość chłodna noc.

Temp. min. o wschodzie Słońca wyniesie ok. 3/6°C. W woj. śląskim przymrozków raczej nie powinno być, za to będą one możliwe zwłaszcza na północnym zachodzie Polski i to nie tylko przy gruncie. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

SOBOTA [03.06.2023] – kolejny raz będziemy mieli szczęście do słonecznej 🌞 pogody w weekend. W sobotę w całym woj. śląskim od rana do wieczora przewiduję zachmurzenie najwyżej małe. Oczywiście bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 16/18°C, a więc umiarkowanie ciepło, gdyż napływać do nas będzie powietrze pochodzenia arktycznego. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1023 hPa.

Prognoza na cały WEEKEND jest TUTAJ