Prognoza pogody na sobotę

W piątek w większości woj. śląskiego przeszły burze z ulewnym deszczem. Czy sobota przyniesie uspokojenie w pogodzie? Zapraszam na szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego przez duże po całkowite. Początkowo miejscami występować opady deszczu i zanikające burze.

Temperatura będzie stopniowo spadać i rano wyniesie ok. 17/19°C. Ta najniższa pojawi się jednak dopiero w ciągu dnia, o czym w dalszej części wpisu. Wiatr umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1017 hPa.

SOBOTA [24.06.2023] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Dopiero późnym popołudniem i wieczorem od zachodu będą postępować niewielkie przejaśnienia 🌥️

Nastąpi ochłodzenie, gdyż napłynie do nas świeże powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temperatura minimalna ok. 15/17°C wystąpi nietypowo w ciągu dnia w czasie opadów.

Z kolei temperaturę maksymalną zanotujemy wcześnie rano jeszcze przed opadami ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu, wieczorem skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie wzrośnie do 1022 hPa.

Prognoza do poniedziałku włącznie znajduje się TUTAJ