Prognoza pogody na sobotę

Za nami gorący piątek z popołudniowymi lokalnymi burzami ⛈️ Jak już wcześniej pisałem, mamy obecnie bardzo trudną sytuację do precyzyjnego prognozowania opadów i burz.

Pojawianie się tego typu zjawisk w zalegającej nad nami gorącej i wilgotnej masie powietrza jest niemalże loterią.

Będziemy się z tym borykać aż do czasu, gdy nie nastąpi diametralna zmiana masy powietrza. Tymczasem sprawdźmy, co nas czeka w sobotę.

NOC z piątku na sobotę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie od zmienne całkowitego ☁️ po umiarkowane i małe 🌒 Początkowo na północy regionu wystąpią zanikające opady. Poza tym bez deszczu.

Noc ciepła. Temperatura minimalna rano wniesie ok. 16/19°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1017 hPa.

SOBOTA [19.08.2023] – pierwszy dzień weekendu przyniesie nam od rana sporo Słońca ☀️ Zachmurzenie będzie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane. Dopiero po południu i wieczorem miejscami wypiętrzą się punktowe chmury cumulonimbus z deszczem i burzą ⛈️ Niestety w dalszym ciągu loterią będzie to, gdzie do tych zjawisk dojdzie. Prawdopodobnie jednak będzie ich nieco mniej niż w ostatnich dniach.

Sobota będzie gorącym, a lokalnie nawet upalnym dniem. Temp. max. po południu wyniesie ok. 28/30°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1018 hPa.

Prognoza na cały weekend jest 👉TUTAJ