Prognoza pogody na sobotę

Zgodnie z prognozą w piątek za frontem ciepłym temperatura wyraźnie wzrosła i do większości regionu wrócił upał. Co nas czeka w sobotę? Oto szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może popadać i słabo zagrzmieć.

Temperatura min. ok. 18/20°C zatem jest szansa, że miejscami wystąpi tzw. noc tropikalna. Wiatr powieje słabo i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie południowych. Ciśnienie stabilne ok. 1011 hPa.

SOBOTA [26.08.2023] – od zachodu zbliży się pofalowany chłodny front atmosferyczny niżu DENIS. Zachmurzenie będzie zmienne między małym 🌤️ rano a przejściowo nawet całkowitym ☁️ w ciągu dnia. Miejscami, głównie po południu, wystąpią opady i punktowe burze ⛈️ w czasie których mocniej poleje. Burze możliwe będą przede wszystkim w południowej połowie woj. śląskiego.

Temperatura max. ok. 26/29°C, a więc gorąco, ale nie upalnie. Będzie jednak bardzo duszno z powodu dużej wilgotności powietrza. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz chwilami porywisty. Ciśnienie dość stabilne ok. 1012 hPa.

Prognoza na cały weekend jest 👉TUTAJ