Prognoza pogody na sobotę

Piątek przyniósł zapowiadane spore ocieplenie i ogromny kontrast termiczny między północą a południem Polski. Jak będzie w sobotę? Oto szczegóły.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Bez opadów. To będzie jedna z najcieplejszych nocy w tym roku. Niż WOLFGANG znad Wielkiej Brytanii ściągnie w naszym kierunku powietrze zwrotnikowe aż z Afryki!

Dodatkowo „swoje” zrobi wiatr halny, dlatego też temp. min. wyniesie ok. 13/20°C, ale na południu regionu dochodzić może przez sporą część nocy do ok. 22/23°C! m.in. w okolicach Bielska-Białej. Ciśnienie zacznie rosnąć do ok. 996 hPa.

SOBOTA [21.10.2023] – zachmurzenie w województwie śląskim będzie zmienne od całkowitego rano ☁️ po małe 🌤️ w ciągu dnia. Na ogół bez opadów, jedynie przed południem w zachodniej i północnej części regionu może lokalnie pokropić.

Nadal z Afryki napływać będzie do nas bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe, a w górach wiać będzie halny i dzięki temu temp. max. po południu wyniesie ok. 20/22°C! Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południa i południowego zachodu, jedynie w górach będzie silniejszy. Ciśnienie szybko wzrośnie do 1004 hPa.

Prognoza na cały weekend jest 👉 TUTAJ