Prognoza pogody na środę

Wtorek przyniósł nam początek odwilży, która akurat na Górnym Śląsku ma na razie najsłabszą formę, stąd za oknami wciąż białe krajobrazy. W centrum i na północy kraju, gdzie temperatura jest dużo wyższa, śnieg szybko znika, zaś na zachodzie Polski nie ma go wcale.

Co nas czeka w pogodzie w środę, w czasie której powitamy astronomiczną zimę? Zapraszam na razie na szczegóły prognozy 24h.

W NOCY z wtorku na środę przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/-3°C, a to oznacza, że również w środę obudzimy się rano nadal przy białych krajobrazach za oknem. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Uwaga pod nogami, gdyż w nocy wystąpi oblodzenie.

W ŚRODĘ [21-12-2022] – zachmurzenie duże do całkowitego. Po południu i wieczorem do naszego regionu dotrze front z opadami głównie deszczu 🌧️ Temp. max. po południu ok. 1/3°C, a więc wciąż jeszcze tylko lekka odwilż, zatem w środę wieczorem za oknami nadal dominować będą jeszcze białe krajobrazy w naszym regionie. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

Jaką pogodę przyniosą kolejne dni tygodnia? O tym jeszcze dzisiaj w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej w tej ZAKŁADCE