Prognoza pogody na środę

Za nami pochmurny, ale dla wielu osób z pewnością gorący wtorek 😀 Sprawdźmy, co nas czeka w środę. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie w województwie śląskim będzie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami, a miejscami, zwłaszcza na południu regionu nawet małe. Na ogół bez opadów.

Temperatura minimalna będzie uzależniona od stopnia pokrycia nieba chmurami i wyniesie od ok. -2/-4°C w miejscach, w których wystąpią przejaśnienia (głównie na południu regionu) do ok. 0/2°C w miejscach pochmurnych (głównie na północy). Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W ŚRODĘ [15.02.2023] – rano miejscami będzie jeszcze pochmurno, zwłaszcza w centrum i na północy regionu. Lokalnie możliwe mgły. W ciągu dnia z południa regionu będą postępować w kierunku północnym przejaśnienia, a nawet coraz większe rozpogodzenia 🌤️ Po południu w całym woj. śląskim będzie wręcz słonecznie 🌞 Nigdzie nie przewiduję opadów.

Temperatura maksymalna dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej sięgnie po południu ok. 6/8°C. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie będzie cały czas wolno spadać do ok. 1027 hPa.

Jak długo potrwa ta poprawa pogody? O tym jeszcze dzisiaj wieczorem w zakładce Prognoza kilkudniowa