Prognoza pogody na środę

Za nami wtorek, który późnym popołudniem i wieczorem przyniósł w całym regionie zapowiadane opady deszczu na przechodzącym froncie atmosferycznym.

Było całkiem ciepło, bo temperatura wzrosła po południu do 14/16°C, ale od jutra będzie znowu nieco chłodniej. Zapraszam na szczegółową prognozę 24h.

W NOCY z wtorku na środę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie przeważnie całkowite i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 3/5°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z zachodu oraz północnego zachodu. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1011 hPa.

W ŚRODĘ [12.04.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Najwięcej błękitnego nieba zobaczymy po południu, choć na zachodzie regionu już od rana będzie sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Na ogół bez opadów.

Temp. max. po południu ok. 10/12°C. Wiatr słaby najpierw z północnego zachodu, później zmieni kierunek na południowo wschodni. Ciśnienie delikatnie spadnie do 1007hPa.