Prognoza pogody na środę

Za nami chłodny wtorek. W woj. śląskim zanotowano zaledwie 10/12°C Najcieplej było znowu na północnym wschodzie Polski – w Suwałkach i Białymstoku 18°C

Jakiej pogody możemy się spodziewać w środę? Zapraszam na razie na 24h prognozę dla województwa śląskiego.

NOC z wtorku na środę – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zmienne od dużego po małe 🌙 W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może pokropić deszcz.

Zimno. Temperatura minimalna rano ok. 2/4°C. Lokalnie w obniżeniach terenu i jednocześnie w miejscach osłoniętych przed wiatrem niewykluczone będą słabe przygruntowe przymrozki. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1013 hPa.

ŚRODA [26.04.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może przelotnie pokropić deszcz.

Temp. max. po południu ok. 8/10°C, a więc aż o 12 stopni chłodniej w porównaniu do minionego weekendu. Wiatr z północnego zachodu, niestety umiarkowany, zatem przy tej dość niskiej temperaturze powietrza będzie jeszcze nieco obniżał temperaturę odczuwalną. Ciśnienie będzie nadal rosnąć do ok. 1019 hPa.

Czy w kolejnych dniach możemy liczyć na ocieplenie? Na to pytanie odpowiem jeszcze dzisiaj w tej zakładce 👉 Prognoza kilkudniowa