Prognoza pogody na środę

Za nami dość rześki WTOREK. W woj. śląskim było przeważnie ok. 17/18°C. Najwyższą temperaturę w Polsce zanotowano na tzw. biegunie zimna, czyli w Suwałkach 23°C, co w tym roku zdarzało się już wiele razy.

Co nas czeka ze strony aury w środę? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla woj. śląskiego.

NOC z wtorku na środę – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne, od małego na południu regionu do umiarkowanego i dużego na pozostałym obszarze. Na ogół bez opadów.

Nadal dość chłodno. Temperatura minimalna rano ok. 6/9°C. Wiatr powieje słabo ze wschodu i północnego wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1016 hPa.

ŚRODA [14.06.2023] – zachmurzenie będzie zróżnicowane od małego 🌤️zwłaszcza na południu regionu, po duże 🌥️ i całkowite ☁️ głównie w centrum oraz na północy woj. śląskiego. Miejscami pojawią się opady deszczu 🌧️ przede wszystkim w północnej połowie woj. śląskiego. Po południu możliwe będą punktowe burze.

Temp. max. po południu ok. 15/19°C, a więc nadal chłodno, jak na najdłuższe dni w roku. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1017 hPa.

Czy widać pierwszy upał? O tym przeczytacie tutaj