Prognoza pogody na środę

Za nami kolejny pochmurny i mokry dzień. Jako ciekawostkę dodam, że różnica temperatury między zachodnią i wschodnią Polską wyniosła dziś aż 20 stopni! Podczas gdy na Dolnym Śląsku termometry wskazywały zaledwie 14°C, na wschodzie panował upał 33°C

Co nas czeka w środę? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC z wtorku na środę – wciąż w naszym regionie dominować będzie zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu. Lokalnie może też zagrzmieć, ale nie grożą nam żadne wielkie burze. Dość silne burze przejdą tym razem przez wschodnią część Polski od Podkarpacia przez woj. lubelskie po Suwalszczyznę.

Temperatura minimalna ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu, jedynie w czasie ewentualnych burz chwilami porywisty. Ciśnienie dość stabilne około 1005 hPa.

ŚRODA [30.08.2023] – pogodę wciąż będzie kształtować front atmosferyczny, dlatego nadal w całym woj. śląskim będzie pochmurno. Zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu.

Chłodno, gdyż w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie zaledwie ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1007 hPa.

Czy wróci jeszcze gorące lato? Na to pytanie spróbuję odpowiedzieć jeszcze dziś wieczorem w najnowszej prognozie kilkudniowej w tej zakładce