W środę o 8 stopni chłodniej

Za nami bardzo ciepły, jak na październik, dzień. We wtorek temperatura w woj. śląskim doszła po południu do ok. 25°C.

W środę czeka nas wyraźna zmiana temperatury. Oto szczegółowa prognoza 24h.

NOC z wtorku na środę – z zachodu na wschód będzie się przemieszczał przez cały kraj chłodny front atmosferyczny. W woj. śląskim przyniesie on przejściowy wzrost zachmurzenia do całkowitego ☁️ oraz miejscami niewielkie opady deszczu 🌧️ Bardzo lokalnie może zagrzmieć. Oczywiście absolutnie nie ma mowy o bardzo groźnych burzach i niszczących nawałnicach, którymi znowu niepotrzebnie straszą niektóre portale, jak donoszą mi Czytelnicy.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 11/12°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny w porywach do 50-60 km/h z południowego zachodu, za frontem skręcający na północno zachodni. Ciśnienie po przejściu frontu dość szybko wzrośnie do 1025 hPa.

ŚRODA [04.10.2023] – w ciągu dnia pogoda ponownie się poprawi. Zachmurzenie w naszym regionie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Bez opadów. Napłynie powietrze polarno-morskie.

W stosunku do wtorku ochłodzi się aż o około 8 stopni. Po południu na termometrach zobaczymy najwyżej 16/17°C. Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie 1027 hPa.

A jakie będą kolejne dni? O tym przeczytacie 👉 TUTAJ 😉